Tarihte Yaşanmış 4 İlginç Tesadüf - Liste Blogu

29 Ocak 2019

Tarihte Yaşanmış 4 İlginç Tesadüf

https://www.listeblogu.com/2019/01/tarihte-yasanms-4-ilginc-tesaduf.html
Her insan yaşamı boyunca ilginç olaylara tanıklık etmiş ya da duymuştur. Tarihte yaşanmış birçok olay var. Bu listeledeki okuyacaklarınız küçük bir tesadüften ibaret olmayacak kadar şaşırtıcı olabilir.


İşte Tarihte Yaşanmış 4 İlginç Tesadüf ;


1-) İtalya Kralı I.Umberto'nun İkizi :

https://www.listeblogu.com/2019/01/tarihte-yasanms-4-ilginc-tesaduf.html
İtalya Kralı I.Umberto gitmiş olduğu bir restoranda iş yeri sahibini gördüğünde kendisine çok benzediğini fark eder. Restoran sahibi ile sohbet eden İtalya kralı sohbet esnasında isimlerinin aynı olduğunu, aynı tarihte aynı yerde doğduklarını, aynı gün evlendiklerini, eşlerinin isimlerinin aynı olduğunu hatta birer oğulları olduğunu ve isimlerinin de aynı olduğunu öğrenirler.

Bu sohbet kralın çok hoşuna gitmiştir ve tekrar görüşmek istediğini söyler. İtalya Kralı I.Umberto, restoran sahibinin öldüğünü haber alır. Bu acı haberi alan İtalya kralı da aynı gün arkasından vurularak öldürülür. Tüm hayatları birebir benzeyen bu iki insanın ölümü de aynı gün olur.

2-) I. Dünya Savaşı’ndaki Rakip Kuzen Krallar :

https://www.listeblogu.com/2019/01/tarihte-yasanms-4-ilginc-tesaduf.html
İngiltere kraliçesi Victoria ve eşi Prens Albert’ın 9 çocuğu vardı. Bu çocuklar çeşitli ülkelerdeki kraliyet üyeleri ile evlilik yapmış. Bu yapılan evliliklerden toplam 42 torun sahibi olmuşlardır. 

Torunlar büyüdüklerinde dünya sahnesinde önemli roller almışlardır. Bunlardan ikisi Almanya imparatoru II. Wilhelm ve İngiltere kralı V. George idi. Rus çarı II. Nikolay’ın annesi ile V. George’un annesi Danimarka hanedanından iki kız kardeş olduklarından onlar da kuzenlerdi.

I.Dünya Savaşı çıktığında üç kuzen de tahttaydı. Savaş esnasında üç kuzende farklı cephelerde yer almaktaydı ve birbirleriyle savaşmak durumunda kalmışlardır.

3-) İngiliz Subay Summerford’un Yıldırımla İmtihanı :

https://www.listeblogu.com/2019/01/tarihte-yasanms-4-ilginc-tesaduf.html
İngiliz süvari subayı olan Binbaşı Walter Summerford, I. Dünya Savaşı sırasında atının üzerinde Belçika’daki savaş alanına gitmekteydi. Bu esnada üzerine düşen yıldırım atını öldürdü ve kendisinin de belden aşağısının geçici felç olmasına sebep oldu.

Yaşamış olduğu bu talihsiz olaydan sonra Kanada'ya yerleşmişti. Burada balıkçılıkla uğraşan İngiliz subay, bir gün nehrin kenarında bir ağacın altında balık tutarken ağaca yıldırım düşmesi sonucu sağ tarafı tamamen felç olmuştu.

İkinci kazadan 2 yıl sonra yürümeye başlayan Summerford, yürüyüş yapmış olduğu parkta üçüncü kez yıldırıma yakalandı ve bu kez tamamen felç oldu. 1932 yılında hayata gözlerini yuman subayın peşini yıldırım, yine bırakmadı. Ölümünden dört yıl sonra yıldırım mezar taşına düşmüştü.

4-) Yazar Edgar Allan Poe’nun İnanılmaz Öngörüsü :

https://www.listeblogu.com/2019/01/tarihte-yasanms-4-ilginc-tesaduf.html
Amerikalı yazar Edgar Allan Poe, 1938 yılında The Narrative Of Arthur Gordon Pym Of Nackucket isimli romanını yazmıştı. Kitapta Grampus isimli bir balina avı gemisinde yaşananlar ve hayatta kalmak için Richard Parker isimli genç tayfayı yemek zorunda kalan üç denizciden bahsedilmekteydi.

Kitap yazıldıktan 46 yıl sonra dört mürettebatıyla bir gemi batar ve mürettebat hayatta kalmak için aralarından Richard Parker isimli 17 yaşındaki tayfayı yer ve bunu itiraf ederler. Bu üç denizciyi bulup kurtaran geminin adı da insanları kurban edip etlerini yiyen Aztek kralı Montezuma’dan esinlenilmiş olan Montezuma’dır.
Yorum

7 Yorum

Ne yildirimmis arkadas adamin pesini birakmamis :D

yılar milletini soyunu sopunu bitiriyor ne kadar ilginç olursa olsun

Makale Çok güzel olmuş teşekkürler admin

Gökhan Kuzgun delete 29 Ocak 2019 20:07

Aynen valla dediğin gibi ölüm gibi peşini bırakmamış :))

etkili ve güzel bir yazı olmuş :) teşekkürler. emeğine sağlık üstad

Değerli yorumunuz için teşekkürler hocam :)

derin bir tarihi bilgi anatılmış gerçekten çok güzel mutlaka okuyun derim


Emoji EkleKapat

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *