Turkiye'de Paranormal Olayların Yaşandığı 4 Yer - Liste Blogu

06 Şubat 2019

Turkiye'de Paranormal Olayların Yaşandığı 4 Yer

https://www.listeblogu.com/2019/02/turkiyede-paranormal-olaylarin.html
Dünyanın çeşitli yerlerinde korkunç olaylar yaşanmış ve o yerler lanetli olarak kabul edilmiştir. Bu yerlerden bazıları da bizim ülkemiz yaşanmıştır. Türkiye'de de birçok olağandışı olaylar yaşanmış, hatta bu paranormal olayların bazıları sinema filmlerine konu bile olmuştur. Bu makalemde sizlere korkunç olayların yaşandığı yerleri listedelim.


İşte Turkiye'de Paranormal Olayların Yaşandığı 4 Yer ;


1-) Lüleburgaz/Davutlu Köyü :

https://www.listeblogu.com/2019/02/turkiyede-paranormal-olaylarin.html
Karadedeler Olayı'nın yaşandığı yer olarak bilinen bir köydür. Bu köyde yaşanan paranormal olaylar sinema filmine aktarılınca köyün ünü aşırı derecede arttı. Yaşanan olaya ve sonuçlanan raporlara göre 1989 yılında köylüler yolunda gitmeyen bir şeyleri farketmiş ve polislere değişik varlıkları gördüklerini söylemiş.

Olayın yaşandığı köye giden bir gazeteci olağan dışı bir şeye rastlamayınca kamerasını bir gence bırakarak köyden ayrılmış. Gencin kameraya kaydettiği olaylar ise Türkiye'de büyük yankı uyandırmış. Köylülerin coğunun cesetleri parçalanmış bir halde bulunmuş.

2-) Cemil Molla Köşkü : 

https://www.listeblogu.com/2019/02/turkiyede-paranormal-olaylarin.html
İstanbul'da yer alan bu köşk ''Perili Köşk'' olarak anılmaktadır. Köşkü restore eden işçiler akıl almaz paranormal olaylara tanık olmuşlar. Yaklaşık 200 yıllık olan bu köşk haberlerde ''Kaybolan Köşk'' olarak yayınlanmıştı. Rivayete göre koskoca köşkün ara sıra bulunduğu yerden yok olduğu söylenmektedir.

3-) Yedikule Zindanları :

https://www.listeblogu.com/2019/02/turkiyede-paranormal-olaylarin.html
Paganizme inanan Paganlar tüm kötülükleri yok sayan insanlar olarak bilinmektedir. Paganlar'a kötülük eden insanlar ise lanetli olarak kabul ediliyor. Bu zindanda haksız yere eziyete uğrayan bir Pagan'ın ruhunun dolaştığı iddia ediliyor.

Yedikule Zindanları olarak adlandırılan bu yerde haksız yere eziyete uğrayan ve ölüme mahkum edilen bir Pagan ruhunun intikam için zindanda beklediğine inanılıyor.

4-) Büyükada Rum Yetimhanesi :

https://www.listeblogu.com/2019/02/turkiyede-paranormal-olaylarin.html
Büyükada'da yer alan bu yetimhane adanın yerlileri tarafından değil ancak adaya gelen turistler tarafından merak edilip sık sık ziyaret ediliyor. Yetimhanede Rum erkek çocuklarının kaldığı bilinmektedir.

Bu erkek çocuklarının çığlıkları ise ada sakinleri tarafından sıklıkla duyulmaktaymış. Olayın ilginç tarafı yetimhanede çıkan bir yangın sonucu onlarca yetim çocuk hayatını kaybetmiş ve o günden bu yana yetimhane kapalı durumdadır.
Yorum

5 Yorum

Rum yetimhanesine gitmek isterdim, acaba neler oluyor diye ama sadece gitmek isterdim yani :) gitmem yani normalde ... Paylaşım için teşekkür ederim...Selam ve Dua ile...

Rum yetimhanesini biliyorum geziye gittigimde gormustum gercekten cok urkutucu

harika olmuş kalemine sağlık
Facebook tan bir sayfa aç...(sağlık vs.konuları sayfadan paylaş)

Sosyal medya kullanmıyorum hocam öneriniz için teşekkür ederim.

Ben pek inanmiyorum bu tur seylere..


Emoji EkleKapat

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *