Günlük Yaşamınızda İşinize Yarayacak Bilgiler - Liste Blogu

06 Nisan 2019

Günlük Yaşamınızda İşinize Yarayacak Bilgiler

Günlük yaşamınızda elbet işinize yarayacak bilgileri listeledim. Bazı şeyleri bilmiyor olabilirsiniz. Hadi gelin bu işinize yarayacak bilgileri birlikte inceleyelim.


İşte Günlük Yaşamınızda İşinize Yarayacak Bilgiler ;


1-) Benzin Göstergelerindeki Ok İşaretleri :

Benzin göstergesindeki ok işaretine bakarak araçtan inmeden arabanın yakıt depo kapağının ne tarafta olduğunu anlayabilirsiniz. Böylece benzin istasyonuna girerken nasıl park edeceğinizi bilirsiniz.

2-) Klavyedeki F ve J Harfleri Üzerinde Bulunan Çıkıntılar :

Klavye ile 10 parmak yazı yazarken F ve J harfleri işaret parmakların durduğu yerlerdir. Çıkıntılar sayesinde klavyeye bakmadan hangi harfler üzerinde durduğunuzu bulabilirsiniz.

3-) Uçak Camlarındaki Delikler :

Uçak camlarında gördüğümüz minik deliklerin iki sebebi var. Biri, hava basıncını dengelemek. Zira uçak havalandığında uçağın içinde ve dışında büyük bir basınç farkı oluşuyor. Bu küçük delik sayesinde o fark dengeleniyor. Minik deliğin diğer işlevi de camın buğulanmasını engellemek.

4-) Dikiz Aynalarında Bulunan Küçük Düğme :

Genellikle pek çok cisim asılan bu küçük yer işlevi aslında çok farklı. Aynanızın arka tarafındaki göz alması engelleyicisini aktive ediyor. Gözünüzü rahatsız eden ışık, başka yere yansıtılır.

5-) Tükenmez Kalem Kapaklarındaki Delik :

Tükenmez kalem kapaklarında ne olduğunu anlamadığımız o delik, aslında boğulma riskini azaltmak için üretilmiş. Küçük bir çocuk bu kapağı yanlışlıkla yutarsa, o küçük delik nefes yolunun tamamen tıkanmasını önlüyor.

6-) Kot Pantolondaki Minik Cepler :

Çoğumuz kot pantolonlarımızın minik ceplerinin ne işe yaradığını anlamayız. Zira o bölüm para ya da başka bir şey koymak için ziyadesiyle küçük ve dar. Bu cepler aslında 1800'lerde kullanılan zincirli cep saatlerini koymak için tasarlanmış.

7-) Converse Ayakkabılardaki Delikler :

Converse'in kenarındaki anlamsız gibi görülen deliklerin amacı havalandırmak. Ayrıca, uzun olan bağcıkları bağlamak için ekstra bir alan olarak da düşünülmüş çünkü Converse aslında bir basketbol ayakkabısı olarak üretilmiş.

8-) Tencere Sapındaki Delik :

Bu deliğin iki işlevi var. Birincisi, tencerenizi asabilmek, ikincisi de kirli kaşığınızı ucu tencereye dökülecek şekilde koyabilmek.

9-) Islak Çorapla Uyumak :

Kulağa garip gelebilir ama yatağa ıslak çorapla girmek grip semptomlarını hafifletiyor. Best Health’te yayınlanan makaleye göre bu yöntem ayaklardaki kan akışını hızlandırdığından gribe karşı etkili.

10-) Tel Tokanın Dalgalı Kısmı :

Tel saç tokasının neden bir kısmının dalgalı, bir kısmının düz olduğunu düşünüyorsanız, söyleyelim. Dalgalı kısmı, saçınıza yerleştirmeniz gereken kısım. Böylece hem saçınızı daha kolay tutacak, hem de saçınıza daha az zarar verecek.

11-) Silgilerin Mavi Bölümü :

Silgilerin mavi bölümü aslında tükenmez kalemi silebiliyor. Ancak kalın ve güçlü kağıtlarda işe yarıyor. Çünkü daha aşındırıcı.
Yorum

5 Yorum

Hayatın içinde dikkat etmeden kullandığımız ne çok şey olduğunun örneği olmuş bir yazı. teşekkürler

Gercekten ilginc bilgiler 😊

Yorumunuz için ben teşekkür ederim :)

2 - 4 - 5 ve 6 numaralardaki şeyleri hep merak edip bir türlü araştıramamıştım öğrenmiş olduk :) Güzel bir konu olmuş teşekkürler.


Emoji EkleKapat

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *