Hukuksal - Liste Blogu

Hukuksal

Bu bölüm Liste Bloğu'nun Telif Hakları hakkında bilgi vermek amacı ile yazılmıştır.

Bloğumda paylaşmış olduğum içerikler değerli ziyaretçilerim için özgün yazılarımdan oluşmaktadır. Çeşitli kaynaklardan araştırmalar yapıp anlaşılabilir bir dil ile maddeler halinde yapmış olduğum tüm paylaşımlar hiçbir şekilde kopyala-yapıştır yapılarak alınamaz.

Hangi Durumlarda  Bloğumda Bulunan İçerikleri Kullanabilirsiniz ?
  • Kaynak göstermek şartıyla yazılı içerikten bir kaç cümle şeklinde alıntı yapabilirsiniz. Telif hakkı olmayan görselleri ise kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur.
  • Görseller doğal olarak ücretsiz servislerden almış olduğum görsellerdir. Bu görselleri düzenleyerek bloğumda kullanmaktayım.
  • Ayrıca, bloğumda kullanmış olduğum yazıları çeşitli kaynakları okuyarak kendi yorumumla bloğuma aktardığım için aynı şekilde sizinde yapmanızın hiçbir sakıncası yoktur. (Kendi yorumunuz olduğu sürece).

Telif Hakkını İhlal Eden Başlıca Durumlar Nelerdir ?
  • Bloğunuza içeriğin tamamını veya büyük bir kısmını kopyala-yapıştır yolu ile yayınlamak.
  • Video paylaşım sitelerinde oluşturduğunuz videolarınızda yazı içeriğini kaynak göstermeden direk yayınlamak.

Kişisel Telif Haklarım Hakkında
  • Çalınan içeriğin tespiti halinde, içeriği kaldırmanız için bildirimde bulunma gibi bir durum olmayacaktır. Direk olarak ilgili servislere bildirilerek işlem yapılacaktır.
  • Telif hakkı ihlali durumunda milyonlarca takipçisi olan sosyal medya hesaplarının bile kapatıldığını ve gelişmiş sitelerin de spam cezası aldığını unutmayınız.

Yukarıda belirtmiş olduğum bilgiler dışında bana soru sormak için listeblogu@gmail.com adlı mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.
Yorum

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *